وبلاگ

نکاتی درمورد استفاده از کف پاش

نکاتی درمورد استفاده از کف پاش

کف پاش چیست؟

کف پاش یا کف ساز یکی از دستگاه هایی است که برای نظافت مکانهای مختلف صنعتی و خانگی به کار میرود و قادر است انواع کثیفی ها و آلاینده های عمیق سطوح هموار و ناهموار و تجهیزات مختلف را حذف نماید. از این دستگاه بیشتر در کارواش ها استفاده میکنند.

کفپاش ها نیز دارای گونه هایی هستند که هر کدام ویزگی های خاص خود را دارند. برای درک بهتر و استفاده صحیح از این دستگاه با ما همراه باشید.

 

کف پاش کارواش

دستگاه کف ساز کارواش معمولا در دو نوع خانگی و صنعتی تولید می شود. که با تولید و پاشش کف بر روی سطوح مختلف، پاکیزگی بیشتری را برای محیط بوجود می آورد. معمولا دستگاه کارواش صنعتی به دلیل توان مقاومتی بالا و پاشش های پر قدرت، قادر است که انواع آلودگی های عمیق را پاکسازی نماید. این وسیله توسط شرکت فیدار کلین عرضه می گردد. دستگاه کف ساز کارواش با توجه به نیاز های متنوع در ابعاد و اندازه های مختلفی ساخته می شود تا در اختیار مصرف کنندگان قرار گیرد. این تجهیزات در لیتراژهای 100، 200 و 300 لیتری طراحی، تولید و ارائه می گردند.

 

ویژگی های کف پاش کارواش

اطلاع داشتن از یک سری نکات مهم و کاربردی در هنگام استفاده از این دستگاه ضرری چندانی ندارد. ما در این بخش تعدادی از این نکات را برای شما بیان کرده ایم:

1. مخزن این دستگاه داردی محدودیت میزان محلول ورودی است.
2. فشار کاری مورد نیاز برای کف پاش کارواش تا حد میزان 4 بار می باشد. در غیر این صورت میتواند مشکل ساز باشد.
3. معمولا مواد مورد اختلاط در مخزن کف سازها، با نسبت 1 لیتر در 100 لیتر آب مخلوط می شود.
4. همچنین دارای شیلنگ مخصوص و یک عدد شیر باز و بسته کردن کف است.

نکاتی درمورد استفاده از کف پاش

کفپاش دستی

دستگاه کفپاش دستی در مقایسه با کارواش کارکردی آسان تر دارد. این دستگاه قابلیت اتصال به یک مخزن را دارد که می توان آن را بر روی تمام لانس ها نصب نمود. در مخزن آب با شامپو ترکیب می شود و کاربر می تواند به صورت دستی فوم و کف ایجاد شده در مخزن را بر روی سطح مورد نظر از جمله خودرو بپاشاند تا با استفاده از آن سطوح از هر گونه آلودگی پاکسازی شوند.

معمولا برای ایجاد کف در دستگاه کف پاش دستی از شامپویی استفاده می کنند که فاقد اسید باشد همانند شامپو تاچلس، تا میزان آسیب به دست به حداقل برسد. این دستگاه دارای وزن سبکی می باشد.

 

 

اجزای کف پاش

بدنه
یکی از بخش های مهم در دستگاه های کف پاش یا کف ساز است. ضخامت ورق بسیاری از مخزن های کف ساز فلزی 3 میلیمتری بوده که پایداری بسیاری خوبی در برابر ضربات ناگهانی و فشارهای جانبی مختلف دارند. همچنین لازم به ذکر است که جوش دستگاه به صورت سراسری است.

 

چرخ 
میزان جابجایی این دستگاه در محیط کار زیاد است بنابراین چرخ ها یکی دیگر از اجزای مهم آن محسوب میشود، بنابراین مهم است که چرخ ها از لحاظ کیفیت و مانور،با کیفیت و کمیت بسیار خوبی ساخته شوند. همچنین چرخ ها باید در شرایط مرطوب، مقاومت خوبی داشته باشند. به علاوه به منظور تعادل بهتر، بخش جلویی دستگاه، دارای 2 عدد پایه است.

نکاتی درمورد استفاده از کف پاش

دستگیره
یکی دیگر از قسمتهای کف پاش دستگیره آن است که به وسیله آن میتوان دستگاه را جا به جا کرد و کنترل داشت.

 

شیر اطمینان
مهم بخش این دستگاه وجود شیراطمینان است که با این شیر میتوان فشار زیاد را کنترل کرد. در صورت نبود این وسیله ممکن است که با وارد شدن فشار زیاد دستگاه منفجر شود و دچار آسیب جسمی و مالی شوید. در صورتی که اگر فشار زیاد شود، سوپاپ اطمینان حجم زیادی از فشار را به بیرون منتقل کرده و باعث تثبیت فشار مخزن می گردد.

 

نشانگر
برای اینکه بدانید چه میزان آب در مخزن وجود دارد میتوانید از نشانگر میزان آب مشاهده کنید.

 

ورودی و خروجی های
کف پاش های کارواش صنعتی و نیمه صنعتی دارای 2 عدد ورودی و 1 عدد خروجی هستند.
ورودی ها شامل: آب و مواد شوینده (مجهز به قیف مخصوص) باد از جهت کمپرسور خروجی هم تنها برای تخلیه بار مخزن است که در نهایت منجر به پاشش مواد به بیرون می گردد.
خروجی: برای خروج مواد میتوانید از شلنگ انتقال مواد استفاده کنید که به دستگاه متصلاست و در انتهای آن نازل پاشش مواد وجود دارد.

 

 

کف پاش بادی چیست؟

کف پاش بادی یا همان گان کف پاش بادی یکی از تجهیزاتی است که در جهت افزایش قدرت پاک کنندگی، کارواش های صنعتی از آن استفاده میکنند. همان طور که می دانید کارواش های صنعتی با پاشش پرفشار آب می توانند انواع آلاینده ها و لکه های مختلف را از روی سطوح حذف کنند.
اما در بسیاری مواقع آلودگی های روی سطوح یکسان نیست و گاهی برخی از آلودگی ها به سبب استفاده از مواد شیمیایی و یا عمق زیاد، به آسانی و با فشار آب از روی سطوح پاک نمی شوند. به همین دلیل لازم است از تجهیزات کمکی دیگری مانند تفنگی کف پاش بادی استفاده شود تا بتوانند بدون کوچکترین آسیبی به سطح و تجهیزات مورد نظر، چسبندگی انواع آلودگی های سفت و سخت را به حداقل رسانده و با کمک کارواش صنعتی و فشار بالای آب به پاکیزگی هرچه بیشتر محیط کمک می کند.

 

ویژگی های کف پاش بادی

یکی از نکاتی که باید در هنگام انتخاب و خرید کف پاش بادی دقت لازم داشته باشید این است که این نوع کف پاش می تواند با حداقل فشار 5/5 بار ممکن و حداکثر فشار 9 بار کارایی فوق العاده ای را در عملیات نظافت و پاکیزگی ارائه کند.
وزن استاندارد، دوام و استحکام بالا، دارا بودن طراحی ارگونومیک و زیبا به گونه ای که کاربر پسند باشد از دیگر ویژگی های کف پاش بادی به حساب می آید. حجم آب مصرفی در این کف پاش بسیار کم است که به واسطه این ویژگی و همچنین قدرت نفوذ بالا در رسوبات و آلاینده ها، پاکیزگی مطلوب و خشک شدن سریع را برای کاربران خود ضمانت خواهد کرد.

نکاتی درمورد استفاده از کف پاش

مشخصه های کف ساز بادی
1. وزن سبک و استاندارد
2. طراحی کاملاً ارگونومیک
3. مقاومت و استحکام بسیار بالا
4. فشار بار از 5/5 تا 9 بار
5. طول عمر زیاد

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *